گیاه درمانی آب قاشقی (4)

از دیگر مزایا و و فواید دیگر گیاه آب قاشقی می توان  به آنچه که از قرن ها پیش در مورد استفاده گیاه آب قاشقی یا سنتلا آسیا تیکا از اطبا و فرهنگ بومی شناخته شده اشاره کرد. این گیاه بر طبق نوشته های اطبا قدیمی و طب سنتی برای درمان بیماری هایی چون انواع زخم ها، سرماخوردگی، هپاتیت، صرع، رفع خستگی، تب، آسم و سیفلیس استفاده می شده است. در چین گیاه آب قاشقی یا سنتلا آسیاتیکا را چشمه زندگی می دانند،  زیرا به نظر اطبا چینی باعث افزایش طول عمر می شود.

گیاه درمانی آب قاشقی (4)
گرچه که مطالعات برای تاثیرات گیاه سنتلا آسیا تیکا یا همان آب قاشقی هنوز ادامه دارد، ولی عمده گیاهخواران این گیاه را برای درمان بی خوابی، اسکرودرمی ( یک نوع بیماری رماتیسمی )، سرطان، اختلالات گردش خون، فشار خون بالا و از دست دادن حافظه و سلولیت تجویز می کنند.

گیاه درمانی آب قاشقی (4)
این گیاه همچنین یک داروی ضد احتقاق بوده و برای بهبود مشکلات سینوسی کاربرد دارد، چنانچه سنتلا آسیا تیکا را جوشانده و روزی یک فنجان بنوشید روی ذهن و آگاهی شما تاثیر می گذارد. همچنین خوردن گیاه درمانی آب قاشقی  در شب باعث خوابی بی مشکل و در صبح باعث هوشیاری صبحگاهی می شود.

از دیگر مصارف و کاربردهای خانگی گیاه سنتلا آسیا تیکا یا آب قاشقی

•چنانچه مقدار دویست گرم از گیاه سنتلا آسیا تیکا ( آب قاشقی ) را با مقداری آب جوشانده و خنک شود و هر روز سه مرتبه از یخچال در آورده و بر روی ضایعات بگذارید، آنها را درمان می کند. توجه داشته باشید، شیشه حاوی ضماد سنتلا اسیاتیکا را از صافی رد کنید و حتما در شیشه تیره نگهداری نمایید.

گیاه درمانی آب قاشقی (4)
•برای افزایش جریان خون در پاها می توان از برگ خشک شده سنتلا آسیا تیکا ( آب قاشقی ) استفاده کنید، به طوریکه آنها را در یک لیوان آب به اندازه 15 الی 20 دقیقه بجوشانید و سپس چند قطره آب لیمو به همراه عسل به آن بیافزایید، و هر روز صبح و شب از آن میل کنید.

گیاه درمانی آب قاشقی (4)
میزان استفاده از گیاه سنتلا آسیاتیکا بر طبق تحقیقات و مطالعات اطبا سنتی و معمولا 2 گرم در روز می باشد. و به  دلیل آنکه یک گیاه تازه شناخته شده از سوی پزشکان طب نوین می باشد، بنابراین توصیه اکید است که  مصرف این گیاه با نسخه پزشک صورت  گیرد.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

آب و هوای مالزی

رستوران آب و برق کیش

باغ گیاه شناسی هند

باغ گیاه شناسی باتومی گرجستان

آب و هوای پاریس

آب و هوای مادرید

افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد.
قدرت گرفته از کومنتو فارسی جوملا نال