راهنمای سفر به برلین

برلین یکی از بهترین مقاصد گردشگری جهان به ویژه در فصل تابستان است. برلین پایتخت کشور آلمان و از جمله شهر های آلمان است که دارای تعداد زیادی جاذبه گردشگری و تاریخی است. حدود 24 درصد از این شهر بزرگ را جنگل و مناظر طبیعی تشکیل داده است. یک رودخانه زیبا به نام رودخانه اسپری از شرق تا غرب این شهر امتداد دارد. شهر برلین با داشتن 3 میلیون و 400 هزار نفر از جمله شهر های پرجمعیت اروپا است. این شهر یک مقصد گردشگری نسبتا ارزان است. برلین بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر المان و مرکز سیاسی، اقتصادی و فرهنگی کشور آلمان است. قدمت این شهر به قرن 13 میلادی باز می گردد. این شهر تاریخی در سال 1871 به عنوان پایتخت پادشاهی آلمان معرفی شد. شهر برلین گذشته های تلخی را پشن سر گذاشته است؛ ویرانی های ناشی از نبرد های جنگ جهانی دوم و از تخریب دیوار برلین از وقایع تاریخی مهم این شهر بوده است. بخش بزرگی از شهر در خلال جنگ جهانی دوم و در کشمکش جنگ های اطراف، ویران شد اما امروزه این شهر بازسازی شده و جزوی از مراکز مهم اقتصادی و فرهنگی اروپا است.

برلین پس از لندن پرجمعیت ترین شهر اتحادیه اروپا و پرجمعیت ترین شهر در کشور آلمان است. دو مجسمه خرس که در گوشه کنار این شهر دیده می شوند، به عنوان نماد شهر برلین شناخته می شوند. این نماد در سال 1280 طراحی گردید و به عنوان نماد شهر معرفی شد. حدود 2 میلیون نفر در حومه این شهر و محله های اطراف آن زندگی می کنند که اگر بخواهیم آن ها را هم با جمعیت شهر برلین یکی بدانیم؛ جمعیت برلین چیزی حدود 5 میلیون نفر می شود. علی رغم جمعیت بالای شهر برلین، این شهر مجهز ترین و مدرن ترین سیستم های حمل و نقل عمومی را دارد.

راهنمای سفر به برلین

آب و هوای برلین

برلین زمستان های بسیار سرد و تابستان های بسیار گرمی دارد. دمای شهر برلین در زمستان ممکن است به 18 درجه زیر صفر هم برسد. پس افرادی که در فصل زمستان قصد سفر به شهر برلین را دارند حتما باید به اندازه کافی لباس های گرم با خود به همراه داشته باشند. از اواسط بهار شاهد آب و هوای مطلوبی در این شهر هستیم. بهترین زمان برای سفر به برلین اواسط بهار تا پایان آن است؛ در این مدت گردشگران یک آب هوای مطلوب و دلنشین را تجربه می کنند. از ماه اردیبهشت تا ماه مهر بهترین زمان برای گردش در شهر برلین است در این ماه ها، برلین سرسبز تر و زیبا تر از هر زمان دیگری دیده می شود.

تاریخچه دیوار برلین

دیوار برلین که یکی از مهم ترین سازه ها در تاریخ آلمان بوده است، 155 کیلومتر طول داشت و دارای 302 برج نگهبانی بود. این دیوار در 13 آگوست 1961 ساخته شد و در نوامبر 1989 از بین رفت. در طول این مدت این دیوار المان را به دو قسمت شرقی و غربی تقسیم می کرد. یک قطعه کوچک از این دیوار در منطقه برنائر اشتراسه قرار دارد که امروزه تبدیل به یک جاذبه گردشگری شده است. در اطراف این بنا نمایشگاه هایی در فضای باز برپا می شود.

اهمیت آلمانی ها به درخت

درخت برای آلمان ها اهمیت بالایی دارد. در خلال جنگ جهانی دوم چیزی حدود 250 هزار اصله درخت در اثر جنگ نابود شد. پس از ساخت دیوار برلین، دسترسی برلین غربی به حومه شهر از دست رفت. از سال 1994 چهار با استفاده از دستگاه های ردیابی و برچسب زنی به هر درختی یه کد 18 رقمی داده شد تا نظارت بر روی آن ها بیشتر شود. هر کد اختصاص به یک درخت داشت و این اطلاعات در یک پایگاه داده ثبت شده است.

جاذبه های گردشگری شهر برلین

از لحاظ تعداد جاذبه های گردشگری شهر برلین یکی از شهر های مهم جهان است. بسیاری از این جاذبه های گردشگری نمادی از فرهنگ و علم و جریان های سیاسی در تاریخ المان هستند. از مهم ترین دیدنی های شهر برلین می توان به دروازه براندر بورگ، جزیره موزه، یادبود دیوار برلین، کاخ شارلوتنبورگ، خیابان Unter den Linden، میدان Gendarmenmarkt، کلیسای جامع برلین، جشنواره بین المللی فیلم برلین، محله میته، پل اوبربام، برج برلینر فرنسهتورم و کاخ رایشتاگ، اشاره کرد.

راهنمای سفر به برلین

راهنمای سفر به برلین

جزیره موزه

یک مکان فوق العاده در برلین برای گشت و گزار و تفریح و بازدید از موزه های تاریخی این منطقه است. این جزیره به وسیله یک کانال به طول 400 متر به وجود امده است. این کانال بین رودخانه اسپری و منطقه Kupfergraben قرار دارد. برخی از مهم ترین گنجینه ها و اثار سلطنتی به همراه جواهرات باارزش و گران قیمت در موزه قدیمی Altes نگهداری می شوند. دو موزه مهم دیگر به نام های Neues و موزه Bode نیز بعدها در این جزیره ساخته شدند. قدمت این دو موزه به ترتیب به سال 1855 و 1904 باز میگردد. موزه مهم دیگری به نام Pergamon نیز در این جزیره قرار دارد که از مهم ترین موزه های شهر برلین است. در این موزه اثار بازسازی شده از ساختمان های خاورمیانه در معرض دید عموم قرار گرفته اند.

راهنمای سفر به برلین

راهنمای سفر به برلین

یادبود دیوار برلین

دیواری که از مهاجرت مردم به آلمان شرقی در خلال جنگ جهانی دوم جلوگیری کرد و آلمان شرقی و غربی را از هم جدا کرد. این دیوار ارتفاع دو متری دارد طول آن به 155 کیلومتر می رسیده است. این دیوار 57 سنگر زیرزمینی داشت و از 293 برج نگهبانی برای نظارت بر این منطقه استفاده می شد. امروزه قطعه کوچکی از این دیوار در منطقه برنائر اشتراسه باقی مانده است که روی آن با طراحی نقاشی های زیبا کشیده شده است. این منطقه یادبود دیوار برلین و یادآور تاریخ تلخ این شهر در جریان جنگ جهانی دوم است. 1.4 کیلومتر از این منطقه به عناوان یادبود دیوار برلین، نام برده می شود.

 راهنمای سفر به برلین

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

راهنمای سفر به مالزی

بلیط رایگان به جزیره کیش ویژه اعضا

سفر با کشتی بانکوک تایلند

دیگه لازم نیست حواستون به کالری باشه. رژیم گیاهخواری داشته ب

کشف نانوذراتی که به گسترش سلول های سرطانی کمک می کنند

داروخانه ای به نام آلوئه ورا

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر