عکاسی خیابانی چیست؟

همان طور که می دانید در عکاسی سبک های زیادی وجود دارد و هر عکاسی پس از این که مقدمات عکاسی را آموخت به سراغ یکی از این سبک ها می رود و آن را به صورت حرفه ای تر دنبال می کند. عکاسی خبری، عکاسی حیات وحش، عکاسی آتلیه ای، عکاسی مدلینگ، عکاسی صنعتی و .... تنها بخشی از شاخه های مختلف و متنوع عکاسی محسوب می شوند.

یکی از این شاخه های عکاسی نیز عکاسی خیابانی نام دارد که همان طور که از نامش پیدا است به عکاسی در خیابان و با سوژه های موجود در شهر اطلاق می شود. هدف این نوع از عکاسی در واقع ثبت لحظه های زندگی انسان در شهر و محیط زندگی خود است.

عکاسی خیابانی چیست؟

عکاسی خیابانی می تواند موضوعات مختلف زیادی را در بر بگیرد. بنابراین شما در یافتن سوژه های مورد نیاز برای یک عکس خیابانی، هیچ وقت با مشکل مواجه نخواهید شد. به عنوان مثال می توان عکاسی از مردم موجود در شهر، عکاسی از بازارهای شلوغ و پر رفت و آمد، عکاسی از ساختمان ها و بناها و خیابان های شهرهای بزرگ و کوچک و یا عکاسی از یک وسیله در یکی از کوچه های یک شهر .... همه نمونه هایی از سوژه های موجود برای عکاسی خیابانی هستند.

عکاسی خیابانی چیست؟

در واقع چیزی که در عکاسی خیابانی بسیار مورد توجه است، هنر، زاویه ی دید، خلاقیت و نگاه عکاس به سوژه های مختلف و المان های موجود در شهر است. بنابراین شما برای این که یک عکاس خیابانی باشید، نیازی به یک آتلیه ی پیشرفته با تجهیزات آتلیه ای و جانبی گران قیمت، مدل های زیبا و یا تجهیزات نورپردازی حرفه ای ندارید. در عکاسی خیابانی تنها شما و هنر شما است که مورد توجه قرار می گیرد و از اهمیت ویژه ای برخوردار خواهد بود.

عکاسی خیابانی چیست؟

شما باید این را در نظر بگیرید که عکاسی خیابانی با عکاسی از طبیعت متفاوت است. در عکاسی از طبیعت شما باید تجهیزات حرفه ای داشته باشید تا با بیشترین کیفیت و جزئیات به ثبت مناظر طبیعی بپردازید. از طرفی شرایط نوری و جوی نیز برای ثبت عکس شما بسیار حائز اهمیت خواهد بود. به طوری که ممکن است برای ثبت یک منظره، روزهای متوالی به آن نقطه سفر کنید تا بهترین شرایط جوی و نوری آن منطقه را پیدا کرده و در آن ساعات به ثبت عکس خود بپردازید. اما در عکاسی خیابانی مطلقا چنین شرایطی وجود ندارد. در عکاسی خیابانی این سوژه است که حائز اهمیت است و سوژه های مناسب برای عکاسی خیابانی عموما فی البداهه و به طور اتفاقی جلوی روی شما ظاهر خواهند شد. بنابراین باید این نکته را در نظر بگیرید که اتفاقاتی مانند نور نامناسب، فوکوس بد و قاب بندی های متفاوت نمی تواند دلیلی برای بد بودن یک عکس خیابانی محسوب شود.

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

سندروم کار با کامپیوتر چیست؟

بروسلوز یا بیماری تب مالت چیست؟

خارشتر چیست؟

مد چیست؟

انسولین چیست؟

بیماری اسکولیز چیست؟

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر