ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نگاهی به فیلم جامه دران

جامه دران عنوان فیلمی ایرانی است که در سال 1393 ساخته شده است. فیلم نامه ی این فیلم از روی کتابی از ناهید طباطبایی با همین نام اقتباش شده است و خود نویسنده نیز در نوشتن فیلم نامه ی این فیلم مشارکت داشته است.

از بازیگرانی که در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند می توان مهتاب کرامتی، مصطفی زمانی، باران کوثری، پگاه آهنگرانی، افسر اسدی، مریم بوبانی و فرزانه نشاط خواه را نام برد.

نگاهی به فیلم جامه دران

داستان این فیلم درباره ی زندگی دختری به نام شیرین است. نقش شیرین را در فیلم مهتاب کرامتی ایفا کرده است. او سال های سال در خارج از ایران زندگی می کرده است و اکنون برای ختم پدرش به ایران آمده است. در طول این مراسم ختم است که متوجه می شود مسائل بسیاری را از زندگی پدرش نمی داند. اتفاقاتی که ریشه در گذشته دارند و در واقع همه چیز آن طور که شیرین فکر می کرده نیست.

در واقع می توان گفت جامه دران فیلمی است که در آن زندگی زنانی از نسل های مختلف روایت می شود. زنانی با موقعیت های اجتماعی مختلف و زندگی های متفاوت که هر کدام رنجی داشته اند و به واسطه ی موضوعی واجد به همدیگر ربط پیدا کرده اند. سه زن به نام های شیرین (با بازی مهتاب کرامتی)، مه لقا (با بازی پگاه آهنگرانی در جوانی و افسر اسدی در میان سالی) و گوهر (با بازی باران کوثری در جوانی و مریم بوبانی در میان سالی).

نگاهی به فیلم جامه دران

فیلم جامه دران با این که از بازیگران زیادی استفاده کرده است که بازیگران مطرحی نیز هستند، اثر موفقی نیست. این فیلم بیشتر به کارهای تلویزیونی شبیه است تا اثری در حد و اندازه ی سینما. بازی ها به نسبت ضعیف است و شخصیت پردازی ها از آن هم ضعیف تر. مه لقا که پگاه آهنگرانی نقش آن را ایفا کرده است، زنی است از طبقه ی ثروتمند که تنها در پوشش و نحوه ی آرایش لباس و موهایش این موضوع مشخص است و گوهر نیز که زنی روستایی و از طبقه ی پایین جامعه است تنها داد و بیداد می کند و کار دیگری از پیش نمی برد.

با این حال این فیلم در بخش نگاه نو جشنواره ی فیلم فجر شرکت کرده و توانسته است جایزه ی بهترین فیلم نامه ی اقتباسی را از آن خود کند.

نگاهی به فیلم جامه دران

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

راهنمای سفر به مالزی

بلیط رایگان به جزیره کیش ویژه اعضا

دیگه لازم نیست حواستون به کالری باشه. رژیم گیاهخواری داشته ب

کشف نانوذراتی که به گسترش سلول های سرطانی کمک می کنند

داروخانه ای به نام آلوئه ورا

تلاش فیزیکدان ها برای انجام آزمایشی غیرممکن تبدیل نور به ماد

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد