ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نگاهی نزدیکتر به زرتشتیان

با توجه به کتاب مقدس ایرانی، زرتشتیان توسط پیامبر زرتشت معرفی و در ایران شکوفا شدند. بر اساس شعرهای Gathas، زرتشت با بسیاری از علوم معاصر آشنا شد. او خردمندی بود که رموز هستی را کشف کرده بود و از این رو توسط خداوند به عنوان رسول و معلمش انتخاب شده بود.

 

نگاهی نزدیکتر به زرتشتیان

کتاب مقدس
کتاب مقدس زرتشتیان، گاتاس، که به زبان اوستا نوشته شده و اغلب به نام اوستا نامیده می شود، شامل دو بخش است: قسمتی متعلق به خود زرتشت و بخشی که بعدا در دوره ساسانی اضافه شد. گاتاس که شامل اعتقادات زرتشت است، بخش مهمی از اوستا است. به منظور درک مکتب فکری زرتشتیان، باید "Gaat-ha" را بخوانید و مطالعه کنید. بعدها کتاب مقدس متعلق به زمان قبل از زرتشت نیز به آن اضافه شد. اوستا در طول تاریخ به شدت آسیب دیده است، بیشتر به واسطه اسکندر III مقدونیه؛ بسیاری از قطعات آن نابود شدند. اوستا قبل از اسلام به 21 بخش تقسیم شد. بسیاری از این بخش ها نیز نابود شده اند. آنچه که باقی مانده است به شرح زیر است: Yasna - Yashts – Visperad -Vendidad – -Khurda Avesta ( اوستای کوچک) 

 

نگاهی نزدیکتر به زرتشتیان
جمعیت زرتشتیان
بزرگترین جمعیت زرتشتیان در ایران و هند است. زرتشتیان هند که پس از فروپاشی مسلمانان ایران فرار کرده اند، به عنوان پارسی (فارسی) شناخته می شوند و به خوبی به عنوان شهروندان هندی شناخته شده هستند. اکثر زرتشتیان ایرانی در تهران، یزد و کرمان زندگی می کنند و جمعیت آن حدود 15،000نفر است.
جشن ها
یک مشخصه قابل توجه و برجسته دین و فرهنگ زرتشتی، خوشحال بودن و خوشحال کردن دیگران است. این فلسفه و رویکرد به زندگی، فرهنگ ایرانی را غنی کرده و جشن های شاد و متنوعی را به ارمغان آورده است. مشخصه ارزشمند و زیبای فرهنگ ایرانی که توسط زرتشتیان حفظ شده است، داشتن یک زندگی شاد و رفتار معنوی و متفکرشخصی و اجتماعی است."جشن" (جشن) از "یاسن" و از ریشه "یاز" مشتق شده است. اجداد ما در ابتدای هر جشن اهورامزدا را دعا می کردند و برای هر یک تشریفات مختلفی انجام میدادند. در میان این جشن های ایرانی و زرتشتی، جشن هفتگی؛ جشن فصلی؛ یاس سالانه؛ جشن های در معبد؛ و جشن های مذهبی هستند.

 

نگاهی نزدیکتر به زرتشتیان

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

راهنمای سفر به مالزی

بلیط رایگان به جزیره کیش ویژه اعضا

دیگه لازم نیست حواستون به کالری باشه. رژیم گیاهخواری داشته ب

کشف نانوذراتی که به گسترش سلول های سرطانی کمک می کنند

داروخانه ای به نام آلوئه ورا

تلاش فیزیکدان ها برای انجام آزمایشی غیرممکن تبدیل نور به ماد

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد