همه چیز درباره ی کلیسای جامع فلورانس

این کلیسا یکی از ساختمان های سبک گوتیک است که در منطقه ی Santa Maria del Fiore ایتالیا واقع شده است. طراحی این کلیسا توسط  Arnolfo di Cambio، معماری که در ارائه ی طرح های مذهبی بسیار ماهر بود، انجام شد و ساخت و ساز این کلیسا در سال 1367 به اتمام رسید. جالب است بدانید داخل این کلیسا از مرمرهای رنگی ساخته شده که جذابیت این کلیسا را چند برابر کرده است. این کلیسا یکی از جاذبه های گردشگری ایتالیا است که همه ساله عده ی زیادی را به خود جذب کرده و مردم از اقصی نقاط دنیا برای دیدن این کلیسای قدیمی به ایتالیا سفر می کنند. اگر شما هم یکی از طرفداران ساختمان های قدیمی و کلیسا ها هستید به شما پیشنهاد می کنیم هنگام سفر به ایتالیا حتما برای یک بار هم که شده  از این کلیسا دیدن کنید. این کلیسا یکی از متفاوت ترین کلیسا های سبک گوتیک به همراه معماری جذاب، یکی از معروف ترین کلیساها در سطح جهان است. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر با کلیسای فلورانس آشنا شویم و حقایق جالبی را درباره این کلیسا و تاریخ آن کشف کنیم.

همه چیز درباره ی کلیسای جامع فلورانس

ساخت کلیسای جدید در کنار کلیسای قدیمی فلورانس

در اواخر قرن 13 ام فرمانداران شهر فلورانس با این حقیقت رو به رو شدند که این شهر در مقابل شهرهای دیگر کلیسای مناسبی برای عبادت و انجام مراسم های مذهبی ندارد هرچند که دیدن این حقیقت که این کلیسا در حال تحلیل رفتن است برای این فرمانداران بسیار ناخوشایند بود. علاوه بر این موارد کلیسای فلورانس برای این شهر که به سرعت در حال پیشرفت و رشد بود بسیار کوچک بود. در ابتدا تصمیم گرفته شد که کلیسای جدیدی در محل کلیسای قبلی ساخته شود. در حقیقت این کلیسا در کنار کلیسای قدیمی بنا نهاده شد. اما بعد ها کلیسای قدیمی فلورانس به طور کامل تخریب شد.

همه چیز درباره ی کلیسای جامع فلورانس

جزئیات این کلیسا

این کلیسا 153 متر طول و 90 متر عرض دارد. این کلیسا به عنوان بزرگ­ترین کلیسای قرون وسطا شناخته شده است و در حال حاضر ظرفیت این را دارد که 30 هزار نفر در آن حضور داشته باشند. این ساختمان محدودیت هایی که برای ساخت وجود داشت را به طور کامل از بین برد. جالب است بدانید که سبک اصلی این کلیسا گوتیک است اما گنبد این عمارت به سبک رنسانس ساخته شده است.

گنبد این کلیسا

جالب ترین و  عجیب ترین بخش این کلیسا در واقع گنبد زیبای آن است. این گنبد که بسیار بزرگ است و اگر بخواهیم گنبد کلیسای فلورانس را با سایر گنبد هایی که در سال 1881 ساخته می شدند مقایسه کنیم، بزرگ ترین آن ها می باشد. معمار این کلیسا یعنی Arnolfo di Cambio علاقه مند بود تا این گنبد بسیار بزرگ باشد و به همین شکل هم برنامه ریزی کرد و هرچقدر از زمان طراحی اش می گذشت حس جاه طلبی اش بیشتر می­شد و ابعاد گنبد این کلیسا را همچنان بزرگ و بزرگ تر می کرد.

همه چیز درباره ی کلیسای جامع فلورانس

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

درباره ما

قلعه امبرد و کلیسای استوتساتسین ارمنستان

کلیسای گریگورلوساوریچ مقدس ارمنستان

کلیسای اچمیادزین ارمنستان

کلیسای سیونی تفلیس گرجستان

کلیسای نوتردام پاریس

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر