پروژه ی دنیای سینمایی مارول 1: مرد آهنی

اطلاعات فیلم:

نام فیلم: مرد آهنی

کارگردان: جان فاروو

بازیگران: رابرت داونی جونیور، ترنس هاوارد، جف بریجز، شان طوبگوئینت پالترو

پروژه ی دنیای سینمایی مارول 1 : مرد آهنی

چندین دهه پیش پروژه ای در آمریکا شروع شد که کتاب های کمیک خلق می کرد و شخصیت های این داستان ها به قهرمانان کشور بدون اسطوره ی آمریکا تبدیل می شدند. شرکت مارول و شرکت دی سی در این زمینه پیشتاز بودند. به جرئت می توان گفت شرکت دی سی تا همین اواخر از محبوبیت بیشتری برخوردار بود تا این که در سال 2008 اولین فیلم استدیوی مارول منتشر شد، مرد آهنی. کار کارگردانی این فیلم بر عهده ی جان فاروو بود و بازیگرانی چون رابرت داونی جونیور، ترنس هاوارد، جف بریجز، شان طوبگوئینت پالترو در آن به ایفای نقش پرداختند.

پروژه ی دنیای سینمایی مارول 1 : مرد آهنی

تونی استارک یک نابغه است و فرزند نابغه ی دیگری است که در صنایع استارک به ساخت تسلیحات نظامی مشغول هستند. پدر تونی استارک در حادثه ای کشته شده که تاکنون کسی از مهاجمین از این واقعه خبری ندارد. تونی که یک میلیاردر نابغه است همچنان در حال ساخت تجهیزات نظامی است تا این که در یکی از آزمایش های نظامی در افغانستان به دام می افتد و توسط تروریست ها در غاری زندانی می شود. برای این که استارک نمیرد پزشک اسیر دیگری یک میدان مغناطیسی در سینه ی استارک قرار می دهد که با یک باتری ماشین کار می کند. تروریست ها از استارک می خواهند برای ایشان سلاح جدیدش را بسازد و او با تجهیزات موجود به جای سلاح یک میکرو راکتور هسته ای می سازد که به جای باتری ماشینی که هر لحظه ممکن است تمام شود، درون سینه اش قرار دهد. این راکتور انرژی مورد نیاز برای یک لباس مکانیکی مسلح با قابلیت پرواز را تامین می کند و استارک دست به کار می شود ...

پروژه ی دنیای سینمایی مارول 1 : مرد آهنی

این فیلم اولین فیلم از پروژه ی دنیای سینمایی مارول است. پروژه ای که تا کنون به ده سالگی خود رسیده است و بیش از هر پروژه ی دیگری فروش داشته. همین فیلم که ابتدای راه کار استودیو مارول بود، توانست در بخش سینمایی 585 میلیون دلار فروش داشته باشد. همچنین در بخش خانگی 160 میلیون دلار به فروش رفت.

مرد آهنی اگر چه در دو بخش از اسکار نامزد شد اما موفق به برنده شدن جایزه ی اسکار نشد. پس از آن، این فیلم در جشنواره ی ساترن در بخش های متعدد نامزد شد و توانست برنده ی جایزه ی بهترین فیلم علمی تخیلی، بهترین بازیگر نقش اول مرد و بهترین کارگردان شود.

مرد آهنی آغاز یک اتفاق بزرگ و سود آور در سینمای جهان بود. پیش از این نیز بر مبنای شخصیت های کمیک مارول فیلم های متعددی ساخته شده بود اما این بار خود شرکت مارول دست به کار شده و در درون فیلم به صورت مشاور و بازیگر از استن لی، خالق تعداد زیادی از این شخصیت ها بهره می برد.

پروژه ی دنیای سینمایی مارول 1 : مرد آهنی

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

دنیای زیر آب پاتایا تایلند

مشکلات سفره ی خانواده های ایرانی امروز از دیدگاه طب سنتی

قصه ی کلاغ ها و گنجشک ها

پادشاه و مرد غارنشین

دختر زیبا و مرد فقیر

طرز تهیه ی خورشت قارچ و مرغ

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد