خواص برگ زیتون

قسمت‌های مورد استفاده زیتون، روغن، میوه و برگ آن است. از بین این قسمت‌ها، برگ زیتون دارای خواص مفید بیشتری است. عصاره برگ زیتون دارای خواص ضدباکتریایی، ضدالتهابی، و آنتی‌اکسیدان است. برگ زیتون قند خون را نیز کاهش می‌دهد. برای این کار، بر روی 8 گرم خرد شده‌ی برگ، یک استکان آب ریخته و مدت 5 تا 10 دقیقه می‌جوشانیم و سپس صاف کرده و پس از سرد شدن میل می‌کنیم، این مقدار را می‌توان 3 یا 4 بار در روز تکرار کرد. برگ های زیتون، بدون ضرر و ایمن هستند اما ممکن است که با بعضی از داروهای شیمی درمانی، تداخل پیدا کنند. همچنین، افرادی که فشار خون پایینی دارند، بهتر است که به هنگام مصرف و استفاده از برگ زیتون مراقب باشند که فشار خون شان دچار افت شدید نشوید.

 

خواص برگ زیتون

عرق برگ زیتون هم محصولی دیگر از برگ زیتون است که می‌تواند روزی دو فنجان صبح و عصر میل شود. برگ گیاه زیتون مثل گلوکز، میزان ترشح انسولین از پانکراس را در محیط برون تنی افزایش می دهد و با افزایش ترشح انسولین، باعث کاهش قندخون و رسیدن آن به سطح نرمال در بیماران دیابتی شود. عرق برگ زیتون، پائین آورنده قند خون، مفید برای نارسایی های کبدی، رفع کننده سر درد، تقویت حافظه، مدر، تسکین درد دندان است. برای تهیه عصاره چای زیتون می بایست، پس از چیدن برگ ها، آنها را در دمای 65 درجه سلسیوس یا 150 درجه فارنهایت در فر قرار دهید تا خشک شوند.

پس از خشک کردن برگ ها آنها را با دست خرد کنید و ساقه و اضافات آنها را جدا کنید. سپس یک قاشق از برگ خرد شده و تمیز زیتون را در یک فنجان آب جوش به مدت 10 الی 15 دقیقه بخیسانید. می توانید روزانه سه بار ازین این چای میل کنید. با توجه به مزه تلخ این چای می توانید از شیرین کننده هایی مثل عسل برای تغییر طعم این چای استفاده کنید یا اینکه برای هضم بهتر می توانید این چای را همراه با غذا میل کنید. این چای حاوی تاثیرات زیادی بر فرآیند استخوان سازی دارد و مانع پوکی استخوان می شود.

 

خواص برگ زیتون

خواص برگ زیتون

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل سی برگ مشهد

هتل زیتون مشهد

بازار زیتون کیش

خواص درمانی آناناس

خواص درمانی انگور فرنگی

خواص درمانی توت سفید

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد