ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معرفی کتاب نظریه ی رمان از رابله تا مارکز

"حس زیبایی زیبایی شناسی ما پیش از آن که خود به خود در قضاوت ما نسبت به یک اثر هنری تاثیر گذارد، از آگاهی تاریخی خود تاثیر می پذیرد. به همین جهت یک اثر انسان اولیه در غاری پیش از تاریخ حتی اگر اثر یک دست بر دیوار باشد یا تصویر نامشخص از حیوانات و... برای ما در حکم یک اثر جالب و کم نظیر به لحاظ آگاهی تاریخی ما از زندگی آدمیان در آن دوران است که هیچ اثر هنری معاصری در هیچ شکل، قدرت برابری ارزشی با آن را ندارد"

میلان کوندرا

معرفی کتاب نظریه ی رمان از رابله تا مارکز

میلان کوندرا علاوه بر این که یک رمان نویس بسیار مهم معاصر است، یک رمان شناس و هنر شناس بسیار مهم است که کتب نظری مهمی در این رابطه منتشر کرده است. او متولد 1929 در چک اسلواکی است و آثار رمانی مهمی مانند "بار هستی"، "شوخی"، "جاودانگی"، "آهستگی"، "زندگی جای دیگری است"، "ژاک و اربابش"،" جهالت" و... منتشر کرده است. رمان های میلان کوندرا تلاش در شناخت مسائل مهم زندگی دارد و درون خود مسائل بسیار مهم روان شناسی را جای داده اند. آزادگی در شیوه ی نگارش او موجب شده کتاب هایش در کشورهای زیادی سانسور و در برخی کشورها از جمله زادگاهش برای مدتی ممنوع شوند. با این حال نه تنها از اهمیت و شهرت رمان های او کاسته نشد که تا کنون چندین بار نامزد دریافت جایزه ی نوبل ادبیات گشته است. میلان کوندرا یک منتقد ادبی بسیار مهم و یک معلم داستان نویسی برجسته در سراسر جهان است. تایید یک داستان توسط او بی شک به معنای ارزش بالای آن برای مطالعه است و هر نویسنده ای که کوچک ترین تقریری پای اثرش از میلان کوندرا دریافت کند می تواند نسبت به آینده ی کاری اش مطمئن باشد.

کتاب نظریه ی رمان از رابله تا مارکز به بررسی تحولات مختلف در شکل و سبک رمان نویسی از قرن شانزدهم میلادی تا زمان حاضر است. مارکز نه تنها رمان ها را به لحاظ سبک و زیبایی شناسی در این کتاب بررسی می کند که نسبت به آگاهی تاریخی که این رمان ها در اختیار ما قرار می دهند توجه زیاد دارد و حتی عقیده دارد این آگاهی تاریخی بیش از ساختار رمان اهمیت دارد.

این کتاب از هفت بخش تشکیل شده است، شامل: آگاهی از پیوستگی، حداکثر گوناگونی در حداقل جا، راه بردن به ژرفای چیزها، رمان نویس کیست؟، زیبایی شناسی وجود، پرده ی پاره و نهایتا رمان، حافظه، فراموشی. این کتاب اثری ارزشمند برای افرادی است که در خود استعدادی می بینند و می خواهند آن را به شکل رمان بر روی کاغذ بیاورند. این کتاب نه توسط یک استاد ادبیات دانشگاه که توسط یکی از بزرگ ترین رمان نویسان جهان که محل بررسی دیگر اساتید است نوشته شده، پس بهترین گزینه برای مطالعه ی آموزش داستان نویسی است.

معرفی کتاب نظریه ی رمان از رابله تا مارکز

اطلاعات کتاب:

نام کتاب: نظریه ی رمان از رابله تا مارکز

نویسنده: میلان کوندرا

مترجم: محمد رضا باطنی

انتشارات: روشنگران

تعداد صفحات: 222

قیمت: 30000 تومان

 معرفی کتاب نظریه ی رمان از رابله تا مارکز

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

نحوه پرداخت اینترنتی عوارض خروج از کشور

آیا ماهی بخشی از یک رژیم غذایی سالم است؟

روش جدید هدف قرار دادن تومورها با استفاده از نانوتکنولوژی

نانوذرات مغناطیسی که از خونریزی داخلی جلوگیری می کنند

چگونه از رمز عبور خود محافظت کنیم

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد