طرز پخت کباب بختیاری - 3.0 out of 5 based on 2 votes

طرز پخت کباب بختیاری

کباب بختیاری یکی از معروف ترین کباب های ایرانی است. چرا که این کباب متعلق به قوم بختیار بوده و علت محبوبیت این کباب ، تغذیه دام ها از مراتع این ناحیه ی جغرافیایی که توام با آب و هوای دلچسب و مراتع دلنشین است، می باشد.

طرز پخت کباب بختیاری

مواد لازم: 

• فیله گوسفند یا گوساله ۳۰۰ گرم

• سینه‌ مرغ بدون استخوان ۳۰۰ گرم

• زعفران دم کرده ۱ قاشق سوپ خوری

• روغن زیتون یا روغن مایع ۲ قاشق غذا خوری

• کره۵۰ گرم • پیاز ۱ عدد

فلفل دلمه ای سبز ۱ عدد

• لیمو تازه 2 عدد

• نمک و فلفل سیاه به مقدار لازم

طرز پخت کباب بختیاری

طرز تهیه:

مرحله ی 1: در ابتدا فیله گوسفند و فیله های مرغ را شسته و روی سطح مناسب قرار داده و برش می زنیم. توجه کنید که اندازه ی فیله های گوسفندی و مرغ یکی باشد.

مرحله ی 2: گوشت و مرغ را با ساطور کمی می کوبیم تا نرم شوند البته به جای ساطور از گوشت کوب هم می توان استفاده کرد. برای طعم دار کردن یک کیلو گوشت گوسفندی لازم است آب یک عدد پیاز، دو قاشق سوپ خوری سس سویا، یک یا نصف قاشق چای خوری فلفل سیاه یا نیم کوب ،دو قاشق سوپخوری روغن یا روغن زیتون را ترکیب کنیم و منتطر بمانیم تا به مدت یک روز گوشت را در آن خوابانده شود. توجه کنید که به گوشت قرمز نمک اضاف نکنید. اضافه کردن نمک به گوشت در این مرحله موجب سفت شدن بافت گوش خواهد شد.

مرحله ی 3: برای طعم دار کردن گوشت سینه مرغ کافیست ان را با زعفران، آب پیاز ، دو قاشق روغن مایع یا روغن زیتون و نمک و فلفل مخلوط کنیم.

طرز پخت کباب بختیاری

مرحله ی 4: حدود چهار ساعت قبل از به سیخ کشیدن گوشت و مرغ، پیاز و فلفل دلمه ای خلال شده را به مواد قبلی اضافه می کنیم. زمان اضافه کردن آبلیمو ونمک به گوشت ها ، حدود نیم ساعت قبل از پخت است.

مرحله ی 5: در هنگام به سیخ کشیدن دو تکه از گوشت قرمز و دو تکه از گوشت مرغ را به سیخ می کشیم. وقتی گوشت ها به سیخ کشیده شد، با گوشت کوب آنها را طوری می کوبیم تا به هم نزدیک شوند و مرز بین آن ها محو شود.

مرحله ی 6: در هنگام پخت کباب بختیاری به نکات زیر دقت کنید: برای جلوگیری از خشک شدن کباب ها با فرچه یا چنگال کره و نمک را روی کباب ها بمالید. برای برشته شدن کباب، گوشت ها را روی آتش تند قرار دهید.

3.25 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.25 (2 Votes)

مطالب مشابه

کباب خانه سلطان احمد استانبول

گوشت کباب شده چگونه موجب دیابت نوع 2 می شود؟

طرز تهیه رول بادمجان همراه سس پستو

طرز تهیه اسنک قارچ پنیری

طرز تهیه سوپ پای مرغ

طرز تهیه ی خورشت قارچ و مرغ

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر